Місто для людей: архітектори і дизайнери представили сучасні проекти зон відпочинку у Рівному

08.29.2017 07:29:38

Перетворити захаращені автомобілями парковки, місця без газонів, лав і накриття на зручні сучасні зони відпочинку – мета проекту «Рівне. Погляд у майбутнє». Рівненські архітектори, урбаністи і дизайнери обрали сім проблемних ділянок міста і показали як їх можна змінити. Що з цього вийшло – у матеріалі.

Вчора, на день міста, у Рівному пройшла презентація виставки «Рівне. Погляд у майбутнє». Архітектори, урбаністи і дизайнери показували свої проекти зон відпочинку.

– Ідея в тому, щоб люди не просто йшли з роботи додому, з дому на роботу, а повноцінно проживали в місті. Для цього їм треба місця відпочинку, місця, щоб просто посидіти, поспілкуватися, – розповідає про мету проекту архітектор Дмитро Котляров.

Дмитро Котляров розповідає, що проекти можуть показати громадськості, як можна по іншому використовувати території

– Ми вибрали сім таких локацій, які вже потребують втручання. І сімом командам архітекторів, дизайнерів, урбаністів були видані ці місця, щоб вони розробили своє бачення. Це бачення не обов`язково передбачає втілення завтра, післязавтра, але воно має показати громадськості, що там де люди креативно підходять, там де вони мають якісь свіжі погляди, це може повернути в загальному використання території.

Детальніше про проекти, з коментарями архітекторів і влади – у відео.

За словами Дмитра, найбільшими проблемами з якими зіштовхнулися команди є запарковані території Рівного, деградований газон, або ж взагалі його відсутність, а також відсутність лав, навісів та іншого вуличного декору у місцях, де щоденно перебуває багато людей.

На карті позначені місця, які вирішили перевтілити.

Дві команди проектували зони за адресами, яких немає на карті. А саме, проща біля драмтеатру і вул. Д. Галицького, 19. Усі ілюстрації проектів надав Дмитро Котляров

Ділянки, які можуть жити по-новому:

Вулиця Симона Петлюри, 14.
Автори ідеї – «МOST»

Майстерня «MOST» провела аналіз проблемних ділянок на вулиці Симона Петлюри. Пропонують об`єднати дві зелені зони в одну, влаштувати діагональний прохід з правильно викладеною бруківкою, що розділяє простір на дві підзони. За задумом команди, ділянка може містити стаціонарні і пересувні меблі, стовпчики з підсвіткою, які завадять паркуванню, а також місця для зарядки гаджетів.


Вулиця Майдан Просвіти, 2.
Проект розробляла судія дизайну «Oksana Ivanova DS»


За задумом авторів, біля рівненського ЦНАПУ можна організувати сучасну локацію для відпочинку. Аби втілити проект, як на фото, необхідні термо-дерево, бетон, газонна решітка і LED підсвітка.


Вулиця Дерикторії, 5.
Проект – «MAKOVSKI»

Створити паркову алею «КУБіКо» пропонує бюро інтер`єрного дизайну «MAKOVSKI». Паркову зону автори пропонують облаштувати кубами-лавами, кубами-столами, кубами-стільцями. За задумом, тут обов`язково має бути відкритий Wi-fi.

– Ми взяли за основу і використали таку дитячу іграшку як куб. Куб – це це перший будівельний матеріал для дитини, яка пізнає світ. Це така гармонічна форма, після кулі. Куб – це просто у виконанні. Кубики у нас з бетону, – розповідає засновниця бюро Тетяна Маковська. – Кубики у нас багатофункціональні: лави, гойдалки, для дітей ігрові, так звані халабуди, кубики-столи. Ще у них є така функція як захист від дощу


Вулиця Гетьмана Сагайдачного,1.
Автори проекту – Роман Ковальчук і Світлана Мартинюк

Мета цього проекту – перешкодити паркуванню на тротуарах. За задумом авторів, на місцях, де раніше паркувалися авто, мають з`явитися сферичні форми – вуличні меблі та елементи ландшафного дизайну. Ділянка оснащена ліхтарями та смітниками.


Вулиця Степана Бандери, 31.
Проект розробляла студія «Ivan Haiovych DS»

Проектанти Іван та Оксана Гайовичі прийняли рішення перенести основний вхід в парк Шевченка, адже існуючий вважають непрезентабельним.

– При проектуванні було виявлено, що немає зупинки з навісом, – розповідає архітектор Іван Гайович, – Тому запропонували зробити навіс, який захищатиме людей від дощу, від сонця. Ці навіси можна трансформувати. Це такий каркас для облаштування велопарковок та паркових лавочок.


Ділянка біля Рівненського обласного академічнного українського музично-драматичнного театру
Автори проекту – студія дизайну інтер`єру «Потужні»

Студія дизайну інтер`єру «Потужні» шукала простий і бюджетний шлях як перевтілити ділянку біля драмтеатру. Вирішили створити оригінальні сходи. За задумом авторів, вони матимуть підсвітку, також їх можна використовувати для сидіння. Автори вважають, що втілити ідею просто і для цього непотрібно багато коштів.

Вулиця Данила Галицького, 19.
Автор проекту Олександр Матвіюк

Архітектор Олександр Матвіюк спроектував модуль інсталяції для відпочинку і дозвілля – конструкції з дерева та металу. Основною метою проекту є влаштування «острівців затишку», лав для відпочинку та тіньових навісів. Конструкції, за задумом автора, можна трансформувати і перевозити.

За словами аступника міського голови Рівного Віталія Германа, поки невідомо коли і за який кошт будуть втілювати проекти. Втім є декілька ідей.

– Ми зібралися і вирішили, що треба така виставка, де залучити активних архітекторів, які займаються урбаністичним дизайном міського середовища, щоб вони представили свої роботи, а вже потім будемо думати як їх правильно реалізувати, в який спосіб. Чи це буде міський бюджет, громадський бюджет. Мовжливо і за кошти спонсорів, – розповідає Віталій Герман.

За словами заступника міського голови, є ідея на семи місцях розмістити інформаційні стенди, щоб рівняни могли ознайомитися з проектами.

Більше новин
Всі новини
Favorite Tags